Uzun yıllara yayılan düşüncelerimi, ince eleyip sık dokuduğum bir kitapta paylaşıyorum. Varlığın şiirselliği. İnsan olmanın ihtişamı. Hayatın eşsiz ahengi. Kanatlardan kuyruklara, rüyalardan dokunmaya çok sayıda, varoluşsal tabloyu estetiğin avuçlarında, edebiyatın gözlerinde yeniden görmeye çağrı bu.

 

 İnsan Güzedir‘de sizi, gözünüzün gördüklerinden ötesini görmeye çağırırken, can kâsesinin içinde saklı sırları kalbinizin dudağına değdirmeye çabaladım, varlığımızı bir kar tanesi yumuşaklığında yeniden avuçlamayı umdumr. Çabucak eriyen, bir kereliğine var olan güzelliği görmeye çalıştım, göstermeye cesaret ettim.

Gözün gördükleri ne kadar güzelse, gözün görmesi o kadar güzeldir. Kulağın işitmek istediği şiirse, kulağın işitme isteği o kadar şiirdir. Ele avuca gelenler servet ise, elin avucun kendisi servet ötesi servettir.

İnsan Güzeldir’de edebiyat birikimimi ve tıp eğitimimi akıcı bir üslupla harmanlamayı denedim. “Tıbbî edebiyat” ya da “Edebî tıp” diyebileceğimiz bir ‘ara-alan’ın açılışını yaptım. Edebiyatın delice akışına kapılmış bir tıp adamının, edebiyatın ve tıbbın, şiirin ve fizyolojinin, kemiğin ve kelimenin, fiziğin ve psikolojinin arafında hercaice dolaşırken yaşadığı heyecanlar var kitapta.

Kitabın özelliği, www.kitapyurdu.com adına basılacak olması. Sadece online sipariş vererek alabilirsiniz. Kâğıt israfını önlemek, okuyucuya sevdiği kitabı doğrudan ulaştırmak için kurulan bu sistemde, siz istedikçe kitap basılıyor.

 

Yazıyı Paylaş

Senai Demirci

Samsun’da, 11 Kasım 1963’te doğdu. Uzun bir süre genç olarak yaşadı. Gençliğinin ilk kısmı zor sorulara cevap aramakla geçti. Sonra zor cevapların sorularını sormayı öğrendi. Kolay cevapları sevmedi. Ayakkabıcı çırağı olarak çalıştı. Çokça ayakkabı parlattı. Dağlarda inek çobanlığı yaptı.

Bir yorum bırak

Mail Listesine Katıl

YENİ BULUŞMALARDAN VE YENİ YAZILARDAN HABERDAR OLUN

İstenmeyen posta göndermiyoruz!

Sizin için seçtiğimiz yazılar